Polskie tradycje ślubne

Ślub jest ważną okazją i obchodzi się go z radością i szczęściem. Polskie wesela różnią się od innych krajów, ponieważ nie są oparte na tradycjach. Ale nadal istnieją pewne kulturowe zwyczaje i tradycje, które są praktykowane w Polsce.

Oto niektóre z polskich zwyczajów i tradycji ślubnych:

Tradycyjna suknia ślubna

Suknia ślubna jest główną częścią ślubu i jeśli bierzesz ślub w zachodnim kraju, to musisz mieć zachodnią suknię ślubną. Suknie ślubne polskich dziewcząt są bardziej tradycyjne i mają koronkę, haft lub materiał przypominający siatkę.

Suknia ślubna polskich kobiet jest najpiękniejszą suknią. Istnieje kilka innych sukien, ale tradycyjna suknia ślubna jest naprawdę niesamowita.

Tradycyjna obrączka

W Polsce nie ma żadnych konkretnych zasad noszenia obrączek na ręce. Ale zazwyczaj dziewczyny noszą obrączkę na palcu. Mężczyźni nie noszą obrączki na ręce.

Całowanie gości

W Polsce bardzo powszechne jest witanie się pocałunkiem. Całowanie jest oznaką przyjaźni i miłości.

Bukiet ślubny

Bukiet ślubny jest symbolem panny młodej. Bukiet ślubny wykonany jest z białych kwiatów. Wielkość bukietu zależy od wzrostu panny młodej.

Nakrycie głowy panny młodej

Większość panien młodych nosi koronę panny młodej. Na głowę zakładają również welon i tiarę. Welon ma za zadanie ukryć twarz panny młodej, a korona ma chronić pannę młodą.

Druhny

Druhny to przyjaciółki panny młodej. Tradycją jest, że druhny i drużbowie pełnią rolę drużbów i woźnych.

Obiad

Nie ma określonego jedzenia na obiad weselny. Zazwyczaj obiad jest wegetariański.

Zwyczaje ślubne w Polsce

W Polsce powszechną tradycją jest robienie zdjęcia parze młodej podczas ceremonii, a następnie wysyłanie im zdjęcia w formie prezentu.

Wnioski:

Mam nadzieję, że te polskie zwyczaje ślubne będą dla Was pomocne w poznaniu tradycji i kultury kraju.