Psalmy na każdy dzień

Nie jestem osobą religijną. Nie wiem, czy to grzech tak się nazywać, czy nie. W dzieciństwie słuchałem chrześcijańskich stacji radiowych i słyszałem chrześcijańskie pieśni. Modliłem się o to, by Bóg mnie błogosławił i chciałem zostać chrześcijaninem. Ale kiedy dorosłem, zignorowałem koncepcję Boga i zacząłem cieszyć się życiem.

W wieku nastoletnim czytałem i studiowałem na temat koncepcji Boga. Zacząłem modlić się do Boga i zacząłem go kochać. Byłem w wielkim zamieszaniu w związku z tym i nie byłem w stanie nic zrozumieć. Wątpiłem we wszystko i nie wierzyłem w koncepcję Boga.

W 2001 roku planowałam wyjść za mąż i chciałam wybrać najlepszą osobę dla mojego życia. Jedna z moich bliskich przyjaciółek planowała wyjść za mąż, więc poprosiłem ją, aby dała mi znać, z kim najlepiej się ożeni. Powiedziała mi, że zamierza poślubić kogoś, kto ma takie same przekonania jak ona. Byłem zaskoczony i powiedziałem jej, że nie jestem chrześcijaninem. Ale ona powiedziała, że nie trzeba być chrześcijaninem, aby wyjść za mąż.

Otrzymałam dobrą wiadomość. Moja przyjaciółka wyszła za mąż, a jej mąż nie jest chrześcijaninem. Byłam szczęśliwa, gdy to usłyszałam. Wciąż jednak miałam wątpliwości i myślałam, że jeśli on nie jest chrześcijaninem, to co się ze mną stanie i co będzie, jeśli wyjdę za mąż za niechrześcijańskiego mężczyznę.

Tego dnia postanowiłam, że zacznę czytać Biblię i dowiem się, jakie jest pojęcie Boga. Ale nie uzyskałam żadnego rezultatu. Byłem całkowicie zdezorientowany i nic nie rozumiałem.

Wtedy dowiedziałem się, że istnieje chrześcijańska stacja radiowa. Zacząłem słuchać radia. Słuchałem piosenek o Jezusie i byłem zdumiony, że teksty tych piosenek napisał człowiek o imieniu John.

Zainteresowały mnie jego piosenki i szukałem ich w Internecie. Uzyskałem wiele informacji związanych z piosenkami i zacząłem czytać Biblię. Biblia została napisana przez mężczyzn zwanych apostołami.

Przeczytałem wszystkie księgi Biblii i poczułem, że wszyscy ci mężczyźni byli szaleni, ponieważ nie chcieli, aby ktokolwiek był chrześcijaninem. Chcieli, aby każdy był wierzący. W tamtym czasie nie byłem wierzący, ale uwielbiałem czytać o koncepcji Boga. Wiedziałem, że jeśli istnieje Bóg, to będę żył w spokoju i szczęściu.

Po przeczytaniu Biblii zrozumiałem, że jeśli wierzysz w koncepcję Boga, to nigdy nie będziesz miał problemów. Jest to wiara, którą daje Bóg i będzie to dla ciebie bezpieczne miejsce do życia.